Рекомендації для спеціалістів та батьків дітей з особливими освітніми потребами щодо заходів запобігання поширення хвороби, проявів хвороби та дій у випадку захворювання
Спалахи респіраторних захворювань можуть виникати тоді, коли серед людей з'являється новий штам вірусу, що і відбулося із SARS-CoV-2, який вперше було ідентифіковано в Китаї у січні 2020 року. Оскільки це новий вірус, у населення практично немає імунітету до нього. Це сприяє швидкому поширенню вірусу від людини до людини.
Шляхи передачі: повітряно-крапельний, через рукостискання, від забруднених поверхонь.
Інкубаційний період: до 14 днів. В цей час людина вже є джерелом інфікування для оточуючих.
Симптоми: біль у м'язах, головний біль, постійна втома, підвищена температура, сухий кашель, ускладнене дихання, біль у грудях, прискорене серцебиття.
Що можна зробити особисто
1. Якщо ви відчуваєте перші прояви хвороби (це стосується лише легких форм захворювання - незначне погіршення загального стану), необхідно залишатися вдома.
2. Якщо самопочуття не покращується на протязі доби чи погіршується - необхідно звернутися до сімейного лікаря для отримання кваліфікованої медичної допомоги.
3. Під час чхання чи кашлю (з будь-яких причин), прикривайте рот зігнутим ліктем або одноразовою серветкою.
4. Часто мийте руки з милом. У місцях, де немає можливості провести гігієнічні процедури, необхідно протирати руки вологими серветками на спиртовій основі, або ж обробляти антисептичним засобом.
5. На робочих місцях протирати антисептиком клавіатуру комп'ютера, мишку, поверхні, дверні ручки.
6. Уникати масових скупчень людей.
7. Пити багато теплої води (35-40°С). Вірус «боїться тепла» і вологи. Тому необхідно робити пару ковтків води кожні 15-20 хвилин.
Уникайте контакту з хворими людьми. При погіршенні самопочуття залишайтеся вдома, при необхідності зверніться до лікаря. Не наражайте на небезпеку себе та оточуючих.